+48 505246668

Atrakcje w Helu

W tej małej miejscowości nad morzem bałtyckim czeka na was mnóstwo atrakcji turystycznych.

Fortyfikacje, Muzea, Latarnia, Fokarium, Sport

Sport, rekreacja i kultura

Hel oferuje dużo atrakcji o każdej porze roku ,można uprawiać różnego rodzaju sporty.
Latem organizowane są zawody piłki nożnej plażowej, siatkówki plażowej itp. Dla ludzi szukających mocnych wrażeń istnieje możliwość skorzystania z przejażdżki skuterem wodnym, Formozą, jazdy na bananie.Kutry rybackie oferują wycieczki po zatoce.Od maja do września Żegluga Gdańska oferuje kursy statkami pasażerskimi do Gdyni,Sopotu i Gdańska.

W Helu mamy boisko do piłki nożnej ze sztuczną nawierzchnią,halę widowiskowo-sportową, siłownię, korty tenisowe, boisko do koszykówki.Dla lubiących jazdę na rowerze mamy coś specjalnego,istnieje ścieżka rowerowa z Helu do Władysławowa i dalej oraz niesamowite trasy po naszych pięknych lasach. Nie można zapomnieć o wspaniałych krajobrazach i przyrodzie,która zaprasza do długich spacerów,idealnych do uprawiania nordic walking.Dla miłośników kultury,w lipcu i sierpniu odgrywane są spektakle teatralne z cyklu Teatr w Remizie oraz koncerty w ramach Międzynarodowego Letniego Festiwalu Kultury i Sztuki.

Krajobrazy

Na szczególną uwagę zasługują:
-Muzeum Rybołówstwa w Helu
-Muzeum Obrony Wybrzeża
– Militaria Helskie

Dla entuzjastów militariów proponujemy dłuższy spacer do zachowanych obiektów i fortyfikacji z czasów II wojny światowej. W roku 1999 helscy harcerze wytyczyli szlak turystyczny, umożliwiający dotarcie do niektórych z ciekawszych obiektów, który oznaczony jest białymi, prostokątnymi polami umieszczonymi najczęściej na pniach drzew

Niektóre imprezy:

-Maj 2019  -ROAD TO HEL(L) zlot motocyklowy,już po raz 5 odbędzie się w naszym mieście
-Czerwiec 2020 – Święto Miasta Helu
-Lipiec 2020 -Dzień Ryby
-Sierpień  2021 -D-DAY HEL  – fantastyczna inscenizacja bojowego desantu na Hel z udziałem pasjonatów historycznych rekonstrukcji wojskowych.